Administration

Lindel Fields

Superintendent CEO


Dr. Tammie Strobel

Deputy Superintendent & Chief Quality Officer


Tama Hill

Executive Assistant &
Minutes Clerk


Business Office

Kim Smith

Chief Financial Officer
& Director of Operations


Tammy Flynn

Activity Fund Custodian &
Assistant Treasurer


Laura Higbee

Encumbrance Clerk Specialist


Ember McNown

Procurement Specialist


Child Development Center

Heather Pollock

Child Development Center Director


Jennifer Savala

CDC Administrative Assistant


Jeanann Watson

OECP Assistant Teacher


Liz Newby

Child Development Center Float


Rian Major

Child Development Center Float


Marguerite Gammon

Child Development Center Float


Kellie Herren

CDC Lead Teacher


Brianna Offutt

CDC Lead Teacher


Lynsey Stumpff

CDC Lead Teacher


Leilani LaGorce

OECP Lead Teacher


Jasper Young

CDC Lead Teacher


Kim Breedlove

OECP Family Support Specialist


Ellen Livingston

OECP Assistant Teacher


Aimee Vogele

OECP Assistant Teacher


Jolene Bryant

Early Care & Education Instructor


Tehya Taylor

Child Development Center Float


Monica Fisher

Instructional Support Specialist


Donna Hoppock

OECP Lead Teacher


Tami Lewis

CDC Lead Teacher


Nikki Sutterfield

CDC Lead Teacher


Culinary Arts

Tara Burkhead

Culinary Arts Instructor


Darlene Young

Hospitality & Events Specialist


Juan Benavides

Hospitality & Events Technician


Seth Day

Culinary Arts Specialist


Brian Czaja

Culinary Arts Specialist


Brenda Walker

Culinary Services Assistant


Aaron Payne

Line Cook


Faculty

Dr. Dennis Grover

Director of Instruction


Dava Dye

Director of Practical Nursing Program


Lydia Snyder

Dental Hygiene Director


Austin Shipman

Pre-Engineering Instructor


Jeannette Slater

Computer Repair & Networking Instructor


Shelly Stephens

Teacher Prep Instructor


Kathy Zoeller

Instructional Specialist


Kebi Allen

Practical Nursing Instructor


Kendall Baker

Pre-Engineering Instructor


Cena Clancy

Pre-Nursing Instructor


James Cowart

Precision Machine Operations Instructor


Amanda Vaclaw

Practical Nursing Instructor


Brandi Peace

EAST Instructor


Richard Herard

Automotive Service Instructor


Lorraine Hindman

Bus Driver/ Instructional Aide


Brenda Jackson

Pre-Engineering Instructor


Ashley Davis

Medicine & Biosciences Instructor


Lisa Meyer

Cosmetology Instructor


Carrie Miller

Marketing Management Instructor


Susan Peterson

Graphic Design Instructor


Dustin Smith

Automotive Collision Repair Technology Instructor


Scott Sutherland

Applied Welding Technology Instructor


Renee Tanner

Medicine & Biosciences Instructor


Melanie Walker

Cosmetology Instructor


Jason Murphy

Construction Technology Instructor


Abbie Gustafson

Dental Hygiene Instructor


Tammie Golden

Dental Hygiene Instructor


Jennifer Medina

Administrative Assistant for Dental


Jolene Bryant

Early Care & Education Instructor


Tessa Popelier

Practical Nursing Instructor


Richard Johnson

Automotive Service Instructor


Fitness Center

Shannon Barsby

Fitness & Wellness Specialist


Foundation

Tonya Foreman

Senior Director of Business Development


Mary Beth Buchanan

Administrative Assistant


Human Resources

Tara Stevens

Director of Human Resources


Donna Watson

Human Resources Coordinator


Shannon Barsby

Fitness & Wellness Specialist


Kailyn Brown

HR Administrative Assistant


Marketing & Business Development

Tonya Foreman

Senior Director of Business Development


Tosha Wyatt

Director of Marketing


Jane Ann Beach

Executive Assistant for
Marketing & Sales


Kaitlyn Cornish

Developer & Design Specialist


Matthew Songer

High School Recruitment Specialist


Wyatt Gerth

Digital Media Specialist


Kyle Ppool

Business Development Specialist


Office of Quality

Jason Godfrey

Director of Tri County University


Kelcie White

Customer Service Specialist


Taylor Potter

Vision 2020 Specialist


Pawhuska Business Development Center

Cindy Helmer

Economic Development Coordinator


Kristen Chinn

Administrative Assistant for PBDC


Physical Plant & Technology

Eric Randall

Director of Physical Plant Services


Coleen Seals

Physical Plant Specialist


Chris Unkel

IT Helpdesk Technician


Chuck Beazer

Network Administrator


Wally Hart

Plant Operator


Benny McClintock

Building & Grounds Technician


Garry Wesson

Building Repair Technician


Lorraine Hindman

Bus Driver/ Instructional Aide


Cristi Scheer

Bus Driver


Strategy Center

Tara Gotwalt

Senior Director of Economic Development


Erica Gallamore

Economic Development Coordinator


Rick Ryan

Safety Trainer


Student Services

Kerensa Kester

Chief Instructional Officer


Dr. Dennis Grover

Director of Instruction


Tiffany Bruce

Director of Student Services


Dr. Beverly McAnally

Coordinator of Instruction


Tonya Anna

Assessment Specialist


Laci Davis

Student Financial Specialist


Jean Sanders

Instructional Support Specialist


Lauren Walls

Enrollment Specialist


Mary Anton

Student Services Specialist


Tammy Williamson

Student Services
Administrative Assistant


Back to top